Selgros wspiera akcję "Tornister pełen uśmiechów"

450 plecaków przekazała firma Selgros na rzecz akcji "Tornister pełen uśmiechów", organizowanej przez poznańskie Caritas. To już 9. edycja charytatywnej kampanii, której celem jest skompletowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z potrzebujących rodzin.

- Siedziba naszej firmy mieści się w Poznaniu, dlatego staramy się włączać w działania na rzecz lokalnej społeczności – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Selgros Cash&Carry i Transgourmet. – Do akcji „Tornister pełen uśmiechów” przystąpiliśmy już po raz piąty. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu dzieci z potrzebujących rodzin otrzymają nową, szkolną wyprawkę – dodaje.

W tym roku firma przekazała Caritasowi 450 plecaków. Łącznie – w ramach akcji - do ok. 30 parafii trafi 1200 tornistrów, gdzie chętni do pomocy mogą wypełnić je niezbędnymi do nauki przyborami.

− Nowy plecak czy wyprawka szkolna to te same szanse i warunki do godnego funkcjonowania w szkolnej grupie rówieśniczej dzieci z niezamożnych rodzin. Nie chcemy, aby uczniowie już na starcie roku szkolnego czuli się gorsi od reszty rówieśników – argumentuje Paweł Pomin z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Podkreśla on, że dla poznańskiego oddziału, który jest inicjatorem tej ogólnopolskiej akcji, współpraca z Selgros jest bardzo ważna. - To pewny partner, na którego pomoc możemy liczyć nie tylko przy okazji tej akcji, ale także wielu innych naszych inicjatyw – podkreśla Pomin.

Nie jest to jedyna inicjatywa Selgros na rzecz Caritas. Firma jest głównym sponsorem wigilii dla potrzebujących, która odbywa się co roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Marki handlowe Selgros Cash&Carry i Transgourmet należą do spółki Transgourmet Polska. Firma zainwestowała do tej pory w Polsce ponad 2 mld zł. Obecnie Selgros ma w Polsce 17 hurtowni samoobsługowych, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także centralne biuro firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (3 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale) oraz magazyn obsługujący klientów Transgourmet.

Do otwarcia szykuje się czwarta hala w Warszawie, o czym pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/197932,selgros-zatacza-krag-wokol-warszawy

Docelowo władze spółki planują rozwinąć sieć hal cash&carry do 20. Firma zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. pracowników.

Katarzyna Pierzchała 5234 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.