Mamy zdjęcia! Food court Kauflandu

Kaufland uruchomił pierwszy hipermarket, w którym oprócz sali zakupowej znajdują się także bary i restauracje.

Pierwsza „galeria handlowa” wewnątrz Kauflandu otwarta w stolicy Rumunii Bukareszcie składa się z restauracji, cukierni, kawiarni, baru sałatkowego i kilku innych punktów gastronomicznych. Niebawem ma się w niej pojawić Subway. Ofertę uzupełniają apteka oraz salon prasowy.

Jednocześnie na parkingu przed sklepem mają się pojawić nowoczesne pawilony z myślą o kolejnych najemcach. Mają one wraz ze sklepem współtworzyć rodzaj „mallu”, by wzbogacić ofertę dla konsumentów.

- Ten krok to początek naszego formatu galerii handlowych. Ten projekt to efekt naszych ciągłych starań o zapewnienie konsumentom możliwości zaspokojenia ich potrzeb w jak najpełniejszy sposób – powiedział Andrei Secrețianu, dyrektor ds. leasingu i sprzedaży B2B w Kaufland Rumunia, cytowany przez portal Romania-Insider.com. - Ludzie oczekują coraz to nowych doświadczeń. Dlatego kontynuujemy nasz proces przemodelowania sklepów ze wszystkimi ostatnio uruchomionymi inicjatywami – dodał.

Firma zapowiada kolejne modernizacje sklepów według tego projektu.

W połowie lipca rumuński Kaufland zapowiedział, że będzie przekształcał część powierzchni parkingów, dachów sklepów i działek zlokalizowanych w pobliżu szkół w tereny zielone z warzywami, owocami, kwiatami i innymi roślinami.

Z kolei przed wakacjami detalista uruchomił pierwszy w Rumunii sklep w namiocie w uzdrowiskowej miejscowości Sovata.

W Handlu Extra pisaliśmy o tym tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/199797,kaufland-pod-namiotem

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.