Przybywa stacji paliw pod marką Moya

Obecnie sieć liczy 151 obiektów.

Na zdjęciu: stacja własna Moya w Katowicach.

Od początku roku do sieci dołączyło 21 stacji, z czego 9 to obiekty własne firmy Anwim (operatora sieci) - w tym dwie stacje automatyczne, pozostałe placówki należą do niezależnych właścicieli i przystąpiły do sieci na podstawie umowy franczyzowej.

Większość nowo otwartych stacji jest ulokowana w dużych miastach lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie, głównie w województwie śląskim.

W ramach realizacji tegorocznego planu, na początku lutego spółka oddała do użytku stację własną w Rudzie Śląskiej, a pod koniec kwietnia w Warszawie przy ul. Ordona 1A. Wraz z otwarciem warszawskiej stacji sieć zainaugurowała także działanie konceptu bistro - Pizza & Caffe Moya. W ostatnim czasie do sieci dołączyło również 5 stacji w aglomeracji śląskiej: dwie placówki w Siemianowicach Śląskich i po jednej w Katowicach, Sosnowcu i Świerklanach. Niektóre z nich to obiekty funkcjonujące wcześniej w innych barwach, część to całkiem nowe inwestycje.

- Do końca roku planujemy jeszcze oddanie m.in. stacji w Szczecinie, Opolu oraz w Zatorze, po sąsiedzku z największym parkiem rozrywki w Polsce - mówi Agata Stanicka, zastępca dyrektora ds. operacyjnych Moya.

Równocześnie, w ramach funkcjonowania sieci Moya, operator sieci rozwija segment stacji automatycznych. W tym roku tego typu stacje powstały w Rusocinie obok Pruszcza Gdańskiego oraz w Gdańsku przy terminalu kontenerowym. Dodatkowo w ubiegłym roku uruchomionych zostało pięć obiektów przeznaczonych dla przewoźników. Zlokalizowane są one w Porcie Świecko, Gorzyczkach, Gdyni, Lublinie i Jankach.

- Stale rozwijamy też usługi związane z obsługą programu flotowego Moya Firma, dzięki czemu rozwiązanie to staje się coraz bardziej kompleksowe i przyciąga nowych klientów z segmentu transportu ciężkiego. Dzięki dogodnym lokalizacjom stacji Moya w pobliżu przejść granicznych i parków logistycznych oraz przy głównych trasach tranzytowych jesteśmy wiarygodnym partnerem dla klientów flotowych - dodaje Paweł Grzywaczewski, członek zarządu spółki Anwim.

Moya to założona w 2009 roku, należąca do spółki Anwim ogólnopolska sieć stacji paliw, licząca obecnie 151 placówek, w tym 26 stacji własnych. Stacje sieci Moya obecne we wszystkich województwach oferują pełną gamę usług od sprzedaży paliwa, przez własny koncept gastronomiczny Caffe Moya, sklep z produktami pod własną marką, aż po myjnie i ofertę dla klientów biznesowych. Plany sieci to 250 stacji do roku 2019 roku, z czego 50 obiektów ma być stacjami własnymi spółki Anwim.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.