Aldi rezygnuje z toreb jednorazowych

Tylko do końca 2018 roku w niemieckich sklepach obu sieci Aldi będzie można kupić jednorazowe torby. Sprzed kas znikną nie tylko plastikowe reklamówki, ale także torby papierowe.

Wycofywanie jednorazówek ma się rozpocząć w październiku 2017 roku od Berlina i Monachium i do końca 2018 roku objąć cały kraj. Na początek dyskonter podniósł cenę reklamówek z 10 i 15 eurocentów do 20 eurocentów, by zniechęcić klientów do ich zakupu. Pieniądze ze sprzedaży jednorazowych toreb mają zostać w całości przeznaczone na projekty związane z ochroną środowiska. Zamiast nich zaoferuje torby wielorazowego użytku, wyprodukowane w 80 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu i opatrzone ekologicznym certyfikatem. 

W ciągu ostatniego roku już 260 niemieckich detalistów zrezygnowało z rozdawania plastikowych reklamówek i udostępnia je wyłącznie odpłatnie. Niektórzy, jak Rewe, całkowicie zrezygnowali z oferowania plastikowych toreb. Aldi wycofuje jednak także torby papierowe.

- Całkiem świadomie zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej i zrezygnować nie tylko ze szkodliwych dla środowiska toreb plastikowych, ale także w wielu miejscach rozpowszechnionych ich papierowych odpowiedników - mówi Philipp Skorning, dyrektor ds. zakupów grupy odpowiedzialny za CSR. - Torby papierowe ze względu na wysokie zużycie wody i energii przy ich produkcji, a także naturalną nietrwałość nie mogą być na dłuższa metę realną alternatywą - dodaje.

O opinii handlowców nt. nowych polskich przepisów dotyczących foliówek czytaj: http://handelextra.pl/artykuly/201061,pohid-za-malo-czasu-na-zmiany-w-foliowkach

Magdalena Weiss 2192 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }