Warszawski E.Leclerc chce kupić część Almy Market

Transakcja ma opiewać na 94 mln zł, co choć w części pozwoli Amie spłacić długi. Kilkaset osób zachowa też miejsca pracy.

- Wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa dłużnika Alma Market [..] z siedzibą w Krakowie, na rzecz spółki Immomok [operatora sklepu E.Leclerc na warszawskim Ursynowie - przyp. red.]  za łączną cenę 94 mln zł, płatną w całości przy zawarciu umowy sprzedaży, trafił już do krakowskiego Sądu Rejonowego.

E.Leclerc na Ursynowie to pierwszy sklep tej francuskiej sieci w Polsce - działa od 1995 r.

Jak informuje Alma w komunikacie do inwestorów, sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozwoli na uzyskanie najbardziej korzystnej ceny w postępowaniu upadłościowym oraz zabezpieczy przedsiębiorstwo przed ewentualnym spadkiem jego wartości, ograniczy też koszty upadłości. Działania te mają pozwolić na szybsze i pełniejsze zaspokojenie wierzycieli oraz znaczne skrócenie czasu trwania postępowania upadłościowego.

- Proponowana transakcja zmierza też do zachowania przedsiębiorstwa "dłużnika" [Almy - przyp. red.], a co za tym idzie utrzymanie kilkuset miejsc pracy - podaje Alma.

Alma Market oficjalnie wciąż znajduje się w restrukturyzacji, gdyż nie uprawomocniła się decyzja o umorzeniu postępowania sanacyjnego. W sądzie czeka też kilka wniosków o upadłość Almy - ostatnie złożyły w kwietniu bank PKO BP oraz spółka Benus. Ratunkiem dla sieci miało być podwojenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji dla biznesmena Tomasza Żarneckiego, który na koniec I kw. miał niemal połowę akcji spółki. Jednak na początku maja sprzedał on niemal jedną czwartą stanu posiadania i zmniejszył zaangażowanie w Almie z 49,72 proc. do 38,08 proc. w kapitale zakładowym i z 40,86 proc. do 31,29 proc. w głosach na WZA.

 

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }