Lidl bez "E"

Dostępne w sklepach sieci nowe produkty pod marką Pikok Pure nie zawierają wzmacniaczy smaku, sztucznych barwników, fosforanów oraz dodatków "E".

Pikok Pure to - według Lidla - wędliny najwyższej jakości, produkowane w Polsce, które charakteryzuje czysty skład. W ramach linii dostępne są także produkty ze znakiem „przekreślonego kłosa”, co oznacza, że otrzymały licencję Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

- Linia Pikok Pure to odpowiedź firmy Lidl na zmieniające się potrzeby konsumentów. Po decyzji o wycofaniu jaj z chowu klatkowego, redukcji poziomu cukru i soli w produktach o 20 proc., wprowadzeniu wszystkich bułek i chlebów Chrupiące z pieca bez konserwantów, przyszedł czas na linię Pikok Pure – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR manager Lidl Polska.

W asortymencie Pikok Pure znajdują się takie produkty jak: parówki z indyka, parówki z szynki, kabanosy wieprzowe, frankfurterki wieprzowe, filet z piersi kurczaka w plastrach czy kiełbasa krakowska, żywiecka i śląska.  Wśród ich dostawców są firmy: Balcerzak, Bell, Indykpol, Prime Food oraz Tarczyński.

Lidl to nie jedyna sieć, która wprowadziła do oferty tego typu produkty. W ostatnim czasie także Biedronka poszerzyła swój asortyment o linię produktów mięsnych pod marką własną - Kraina Wędlin Nature.

Podobnie jak Lidl także Biedronka zapewnia, że artykuły z tej linii charakteryzują się tzw. „czystą etykietą“, czyli nie zawierają substancji dodatkowych oznaczonych symbolami "E", takich jak konserwanty, glutaminian monosodowy, sztuczne barwniki czy fosforany.

Joanna Hamdan 13848 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.