PepsiCo jeszcze chce zwiększyć produkcję chipsów

Firma PepsiCo uruchomiła dwie nowe linie do produkcji słonych przekąsek w fabrykach Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim.

Na zdjęciu: Zakład Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim

Nowa linia do produkcji chipsów ziemniaczanych Lay’s w należącej do PepsiCo fabryce Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim uzupełni trzy działające w tym zakładzie linie produkcyjne. Pozwoli ona PepsiCo w Polsce zwiększyć moce produkcyjne o 45 proc. rocznie. W zmodernizowanej fabryce zostanie stworzonych 80 nowych miejsc pracy.

- Jesteśmy dumni, że zakład Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim od wielu lat dynamicznie się rozwija i obecnie jest jedną z najbardziej nowoczesnych tego typu fabryk w Europie. Wraz z uruchomieniem nowej linii do produkcji chipsów ziemniaczanych będziemy mogli znacząco zwiększyć produkcję chipsów ziemniaczanych, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na ten produkt w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor zakładu Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim.

Fabryka działa od 24 lat i produkuje chipsy ziemniaczane nie tylko na rynek polski, ale także czeski, słowacki, węgierski, ukraiński, niemiecki, chorwacki, rumuński oraz krajów bałtyckich. Gruntowną modernizację przeszła sześć lat temu. Zatrudnia blisko 460 osób.

Natomiast w Tomaszowie Mazowieckim Frito Lay uruchomiło nową linię do produkcji chrupek kukurydzianych. Będzie to siódma linia produkcyjna w tym zakładzie. Jej uruchomienie zwiększy moce produkcyjne fabryki o 10 proc. Zakład ten został przejęty przez Frito Lay wraz z firmą Star Foods w 2006 r. i również był modernizowany. Produkowane w nim chrupki trafiają na półki sklepów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

PepsiCo to światowy koncern. Łączny przychód netto pochodzący ze sprzedaży produktów żywnościowych i napojów oferowanych przez przedsiębiorstwa wchodzące w skład koncernu PepsiCo, a więc: Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker i Tropicana, wyniósł w 2016 r. ok. 63 mld dol. amerykańskich.

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }