Nestlé szuka pracowników do fabryki karmy dla zwierząt

- Poszukujemy pracowników w wyspecjalizowanych zawodach, w tym doświadczonych elektromechaników, inżynierów automatyków oraz operatorów zautomatyzowanych linii produkcyjnych - mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Obecnie fabryka Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej osiągnęła planowany poziom zatrudnienia, ale
w kolejnych dwóch, trzech latach chce zatrudnić dodatkowo kilkaset osób.

- Aktualne ogłoszenia o pracę można znaleźć w lokalnej prasie oraz w Internecie - podkreśla dyrektor Jakub Żurowski.

Do tej pory w rozbudowę podwrocławskiego zakładu firma zainwestowała w sumie 1 mld zł. W ramach tej kwoty zostały wybudowane m.in. hale produkcyjne, magazyny i część biurowa. Ze względu na trwającą rozbudowę, która będzie trwała przez najbliższych kilka lat, trudno na ten moment dokładnie określić, ile w sumie wyniesie kwota kolejnych inwestycji.

Fabryka Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej powstawała w ramach 4 etapów. Ostatnia, czwarta część inwestycji właśnie została zakończona, co oznacza, że wszystkie linie są gotowe do produkcji.

To pierwszy zakład Nestlé w Polsce produkujący karmę dla zwierząt domowych, który oficjalnie działa od 2015 r. (pierwszy etap inwestycji) oraz trzecia tego typu inwestycja Nestlé Purina PetCare w Europie Centralnej.

W Polsce mieszka ponad 13 milionów psów i kotów. Nasz kraj jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej.

 

Ilona Mrozowska 2259 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }