Otmuchów ma zgodę banku na sprzedaż spółki

Bank BGŻ BNP Paribas, finansujący działalność cukierniczej grupy Otmuchów, wyraził zgodę na sprzedaż przez nią fabryki "Jedność" ze Wschowy. Był to warunek zawieszający wykonanie umowy sprzedaży.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego podpisały 12 lipca umowę sprzedaży należącej do nich fabryki "Jedność" ze Wschowy za 10 mln zł.

Umowa zakłada przeniesienie wszystkich udziałów ZPC Otmuchów na rzecz dwóch osób zarządzających fabryką oraz powiązanej z nimi spółki TW2017.

Spółka ta została wpisana do KRS w czerwcu br, a w jej zarządzie są Tomasz Piotr Przybylski oraz Wiesław Piotr Zięciak, tworzący też zarząd fabryki "Jedność". Kwota sprzedaży wynieść ma 10,022 mln zł.

- Płatność stanowiąca pierwszą transzę składająca się na ok. 80 proc. ceny zostanie dokonana niezwłocznie po przekazaniu kupującym przez spółkę informacji o spełnieniu warunku zawieszającego dla ww. umów, a kolejne dwie transze w wysokości po ok. 10 proc. ceny w terminie kolejnych odpowiednio 12 oraz 24 miesięcy od dnia spełnienia warunku zawieszającego - napisała spółka w komunikacie w połowie miesiąca.

Warunek zawieszający został właśnie spełniony. W razie niezapłacenia pierwszej transzy ceny Otmuchów może wycofać się z transakcji do końca września 2017 r.

ZPC Otmuchów jest producentem słodyczy i słonych przekąsek. Zakłady "Jedność" zajmują się produkcją pellet, z których wyrabiane są właśnie słone przekąski. Spółka już wcześniej informowała o zamiarze dezinwestycji w segmencie pellet i prażynek i sprzedaży zakładów je produkujących - właśnie "Jedności" i "Aero-Snack.

Zdjęcie: Photogenica

 

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }