Biedronka ma nowego dostawcę wędlin

Chorwacki producent mięsa PIK Vrbovec podpisał umowę dystrybucyjną na dostawę swoich produktów do sieci Biedronka.

Produkty chorwackiego producenta znajdą się w ofercie wszystkich 2 722 sklepów sieci Biedronka na terenie całej Polski.

Premiera produktów ma właśnie miejsce podczas trwającej akcji tematycznej Biedronki - Tygodnia Bałkańskiego. W ofercie sieci pojawiły się tradycyjne chorwackie produkty pod marką własną Biedronki - Smaki Świata.

Zdaniem dyrektora ds. marketingu PIK Vrbovec, Tihana Vujčić, polski rynek, liczący 38 milionów mieszkańców, stanowi "ogromny potencjał eksportowy" dla produktów chorwackich.

PIK Vrbovec w ciągu ostatnich kilku lat swoją działalność koncentrował głównie na eksporcie. W zeszłym roku jedna piąta produkcji firmy została sprzedana na rynkach zagranicznych, co oznacza wzrost o 12 proc. w porównaniu do 2015 roku.

Oprócz rynków CEFTA, PIK Vrbovec eksportuje swoje produkty mięsne i świeże mięso do ponad 15 krajów w Unii Europejskiej. Najważniejszymi rynkami są: Włochy, Rumunia, Szwecja i Węgry.

PIK Vrbovec należy do wiodącej chorwackiej firmy gastronomicznej Agrokor.

Źródło: www.esmmagazine.com

Joanna Hamdan 5943 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }