Nowy skaner dla sklepów od Zebra Technologies

Firma Zebra Technologies Corporation, producent komputerów mobilnych, skanerów oraz drukarek kodów kreskowych, oferujący również oprogramowanie zaprezentowała wielopłaszczyznowy skaner 1D/2D MP7000 dla sklepów spożywczych, sieci dyskontów i składów hurtowych.

Według producenta, urządzenie pozwala przyspieszyć pracę kas i zmniejszyć sklepowe kolejki. Zebra wprowadziła również pakiet oprogramowania DataCapture DNA, obejmujący programy narzędziowe i użytkowe. DataCapture DNA działa z ręcznymi, stacjonarnymi i towarzyszącymi skanerami Zebra oraz z nowym MP7000.

Zintegrowany z wagą skaner wielopłaszczyznowy MP7000, uzupełniony o oprogramowanie DataCapture DNA to kontynuacja modelu MP6000, który – jak informuje firma - był pierwszym w branży uniwersalnym rozwiązaniem skanującym z tradycyjną konstrukcją biooptyczną.

MP7000 oferuje innowacje technologiczne, takie jak rejestracja obrazów przez kasjerów w celu łatwiejszego skanowania paragonów, rachunków za media lub produktów niezarejestrowanych w systemie, inteligentny system oświetlenia, zużywający średnio nawet o 60 proc. mniej energii niż urządzenia innych producentów, czy zintegrowana pionowa i pozioma taca wagi, która zwiększa aktywną powierzchnię w celu łatwego i dokładnego ważenia dużych produktów, tym samym pomagając w zmniejszeniu strat wynikających z niedokładnego ważenia gabarytowych zakupów.

Nowy model składa się z mniejszej liczby części, nie posiada ruchomych elementów, a górną obudowę można zdjąć bez użycia narzędzi, co przekłada się na łatwiejsze i tańsze serwisowanie. Wyposażony jest także w możliwość dodania opcjonalnych funkcji, takich jak skaner po stronie klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci mogą jednocześnie skanować mobilne kupony rabatowe, karty lojalnościowe i zakupy impulsywne, nie spowalniając operacji kasowych.

Natomiast oprogramowanie DataCapture DNA to zestaw programów narzędziowych i użytkowych ułatwiających konfigurację, monitorowanie i modernizację pojedynczych urządzeń i całych firmowych flot urządzeń do rejestracji danych Zebra.

- Zapewnienie klientowi doświadczenia na najwyższym poziomie przestało być jedynie czynnikiem wyróżniającym na tle konkurencji, a stało się warunkiem koniecznym działalności biznesowej – mówi Bob Sanders, senior wiceprezes and i dyrektor zarządzający Data Capture Solutions w Zebra Technologies. - Nowy skaner ladowy z funkcją wagi MP7000 firmy Zebra usprawnia i przyspiesza pracę linii kas i pozwala sprzedawcom na przetwarzanie większej liczby transakcji w ciągu dnia. Dzięki wprowadzeniu pakietu oprogramowania DataCapture DNA Zebra rozszerza swoją innowacyjną ofertę w branży skanowania kodów kreskowych o zestaw wyjątkowych narzędzi, które upraszczają cały proces skanowania od integracji po wdrożenie i zarządzanie – przekonuje.

Magdalena Weiss 1080 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }