Go Logis rozwija linie drobnicowe

Polska firma spedycyjna, specjalizująca się m.in. w obsłudze branży chemicznej, uruchomiła i rozwija stałe połączenie drobnicowe dla ładunków niebezpiecznych typu ADR z Polski do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Obecnie dostawy ładunków ADR z Polski do Wielkiej Brytanii i Irlandii organizowane są raz w tygodniu, w każdy piątek. Dzień wcześniej przesyłki są konsolidowane, przepakowywane i załadowywane na samochody w dwóch magazynach w Polsce, położonych koło Warszawy i Poznania.

W Wielkiej Brytanii ładunki są dostarczane do dwóch magazynów, zlokalizowanych w podlondyńskim Romford (magazyn dedykowany obsłudze ładunków ADR w temperaturze kontrolowanej) oraz Birmingham. Towary niebezpieczne są także przewożone bezpośrednio do klientów w systemie door-to-door do prawie trzydziestu miast w Wielkiej Brytanii i sześciu w Irlandii (Dublin, Coleraine, Kells, Ballinrobe, Cork i Toomebridge w Irlandii Północnej).

Go Logis organizuje transporty przy współpracy ze sprawdzonymi i doświadczonymi przewoźnikami, specjalizującymi się w przewozach ładunków ADR, w tym w temperaturze kontrolowanej (chłodnie, chłodnie z windą) i posiadającymi flotę pojazdów dostosowanych do ich transportu. Na indywidualne zamówienia klientów spedytor wykorzystuje także niestandardowe środki transportu.

W ramach stałego połączenia drobnicowego ADR do Wielkiej Brytanii i Irlandii, Go Logis organizuje przewozy materiałów niebezpiecznych prawie wszystkich klas, z wyjątkiem klasy 1 (materiały i przedmioty wybuchowe) i 7 (materiały promieniotwórcze). Głównie są to materiały ciekłe zapalne (3 klasa), materiały żrące (8 klasa) oraz materiały i przedmioty niebezpieczne, m.in. emulsje, rozpuszczalniki, lakiery, granulaty i inne surowce do ich produkcji (9 klasa). Średni czas transportu w przypadku Wielkiej Brytanii wynosi do 5 dni roboczych, natomiast Irlandii do 7 dni roboczych.

Pierwsze transporty ADR do Wielkiej Brytanii, z dostawą do trzech miast, firma Go Logis zaczęła organizować dwa lata temu na potrzeby klienta z branży chemicznej. W odpowiedzi na oczekiwania kolejnych klientów, już w połowie 2016 roku uruchomiła stałe połączenie drobnicowe ADR z Wielką Brytanią, od początku 2017 roku rozszerzone o transporty do Irlandii.

Go Logis obsługuje także dwie regularne linie drobnicowe w relacji Polska – Rosja (w eksporcie) oraz Turcja – Polska (w imporcie).

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.