Global Cosmed chce sprzedać zakład produkcyjny

Będzie to część lub całość fabryki w Świętochłowicach.

Producent zamierza w związku z tym rozpocząć proces poszukiwania potencjalnych nabywców oraz rokowania z wybranymi inwestorami.

Cały proces, zgodnie z planami firmy, ma zakończyć do końca 2017 r. Spółka uprzedziła jednak, że w przypadku braku uzyskania satysfakcjonującej oferty do końca tego okresu, zrezygnuje z kontynuowania oferty.

Zakład w Świętochłowicach, obok zakładu w Jaworze, jest jednym z dwóch przejętych przez Global Cosmed od spółki zależnej Global Cosmed Group.

W maju br. Global Cosmed poinformował o rozważaniu różnych opcji strategicznych dla grupy z poszukiwaniem inwestora strategicznego włącznie.

- Na obecnym etapie zarząd rozważa różne opcje strategiczne, w szczególności poszukiwanie inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również niewybranie żadnej z przedstawionych opcji – napisał producent w komunikacie.

W 2016 roku mimo wzrostu przychodów ze sprzedaży o 38 proc. w porównaniu z 2015 rokiem, wynik netto był o niemal 10 mln zł niższy i zamknął się stratą w wysokości 5,1 mln zł.

Global Cosmed koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek, ze szczególnym uwzględnieniem ekspansji na rynki zagraniczne, gdzie liczy na skokowy wzrost przychodów ze sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza rynków niemieckiego, chińskiego i koreańskiego.

Do grupy należą takie marki jak Apart Natural, Bobini, Sofin czy Kret. Global Cosmed zajmuje się też produkcją pod markami własnymi sieci handlowych, m.in. Lidla, Biedronki, Aldi, Kauflandu i Rossmanna. Realizuje też zamówienia dla sieci handlowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.