Empik nie zwalnia tempa

W tym roku, poza właśnie otwartymi salonem w Radomiu, Empik zamierza uruchomić jeszcze 5 kolejnych premierowych lokalizacji. Jednocześnie remodeluje kluczowe istniejące sklepy na koncept Future Store. 22 lipca, po przebudowie, ruszy Empik w łódzkiej Manufakturze.

Na zdjęciu: księgarnia Mole Mole, nowy koncept uruchamiany niezależnie od powstających czy modernizowanych salonów Empiku.

Nowy salon Empiku ruszył w lipcu w Radomiu w Galerii Słonecznej. To już trzeci sklep sieci w tym mieście i kolejna w tym roku inwestycja Empiku.

Poza właśnie otwartym salonem w Radomiu, do końca 2017 r. Empik zamierza uruchomić jeszcze 5 kolejnych premierowych lokalizacji. Jednocześnie remodeluje kluczowe istniejące sklepy na koncept Future Store. Po takiej przebudowie 22 lipca ruszy Empik w łódzkiej Manufakturze, a na przełomie września i października - w warszawskiej Arkadii.

Właściciel sieci sklepów Empik, mimo rocznej sprzedaży przekraczającej 1 mld zł - od 2013 r. rok w rok notował straty. W 2015 r. Empik Media & Fashion dostrzegł potrzebę zmian i zapowiedział nową strategię, w tym zmiany w sklepach Empik. Od kiedy w końcu 2016 r. kontrolę nad Grupą przejął fundusz Penta Investments, Empik zdecydowanie jeszcze nabrał wiatru w żagle.

Pierwszy Empik Future Store powstał w stołecznej Galerii Mokotów. Warszawską premierę poprzedził pilotaż w katowickich Trzech Stawach, gdzie już od końca czerwca 2016 r. goście salonu korzystali z nowych możliwości. Koncepcja "future store" polega na tym, że placówki dostosowywane są do najaktualniejszych potrzeb klientów - od nowoczesnych aranżacji po intuicyjne rozmieszczenie poszczególnych działów dzięki czytelnej nawigacji.

Grupa Empik, niezależnie od swojej sieci salonów, uruchamia także obecnie nowy koncept sklepów dedykowany pasjonatom czytania. W ciągu półtora miesiąca na rynku pojawiło się już 6 księgarni Mole Mole, a wkrótce dołączy do nich kolejna. Plany przewidują otwarcie jeszcze 15 lokalizacji do końca roku. - Bardzo dobre wyniki sprzedaży w nowo otwieranych księgarniach i przyjazne reakcje ze strony klientów - wielbicieli dobrej literatury, potwierdzają, że Mole Mole z sukcesem wpisuje się w księgarską mapę Polski - mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik.

Pierwsze księgarnie Mole Mole otwarto w maju 2017 r. w centrach handlowych M1 w Zabrzu i Czeladzi, następnie dołączyły do nich flagowe lokalizacje w Krakowie i w Markach pod Warszawą. Od 8 czerwca czytelników przyciąga księgarnia Mole Mole w Kołobrzegu, a od końca czerwca można dostać dobrą książkę w Galerii Ostrowiec w Ostrowcu Świętokrzyskim. 7 lipca rozpocznie działalność księgarnia w Łomży (Galeria Veneda). Empik planuje dalszą dynamiczną ekspansję Mole Mole i otwarcia kolejnych punktów w małym i średnim formacie - o powierzchni od 70 do 250 m2. - Plany są bardzo ambitne i przewidują, że do końca roku otworzy się nawet 15 nowych księgarni - informuje Ewa Szmidt-Belcarz. Zarząd Mole Mole myśli również o rozwoju formatu franczyzowego, który umożliwi jeszcze wyższą dynamikę rozwoju sieci.

Mole Mole to małe, kameralne, przytulne a jednocześnie nowoczesne księgarnie z bogatą ofertą tytułów ze wszystkich gatunków. W każdej lokalizacji znajdziemy atrakcyjny wybór tytułów z literatury polskiej i zagranicznej, biografie, reportaże, poradniki. - Jesteśmy szczególnie dumni z szerokiego wyboru nowości wydawniczych oraz oferty dla najmłodszych czytelników - mówi Ewa Szmidt-Belcarz. Klienci znajdą w Mole Mole również akcesoria do pakowania i wybór najbardziej popularnych artykułów piśmiennych. Pierwsze tygodnie sprzedaży pokazują, że klienci Mole Mole najchętniej sięgają po kryminały, książki dla dzieci i młodzieży oraz powieści obyczajowe. Prawie każdy odwiedzający wychodzi z księgarni z więcej niż jedną książką.

Empik to największa w naszym kraju sieć księgarni, a także jeden z największych sklepów internetowych w Polsce. 

Empik w Gdańsku po modernizacji

Mole Mole wnętrze

Mole Mole wnętrze:

 

 

Ilona Mrozowska 2259 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }