Sosnowiecki oddział Dachser zwiększył przewozy dla branży DIY

Tylko w 2016 r. dostawy z tego oddziału do marketów remontowo-budowlanych zwiększyły się o 242 proc. w porównaniu z 2015 r., a w stosunku do roku 2014 wzrost wyniósł 620 proc.

Za pośrednictwem oddziału Dachser w Sosnowcu towary rodzimych eksporterów z sektora DIY dystrybuowane są m.in. do wielkopowierzchniowych sklepów Bauhaus, OBI, Hornbach czy Globus w Niemczech.

Do naszych zachodnich sąsiadów trafia z Sosnowca najwięcej, bo 38 proc. dostaw do marketów z tej branży. Na drugim miejscu plasują się Węgry, do których wysyłane jest 31 proc. takich przesyłek. Coraz więcej transportów realizowanych jest też do sklepów Merkury działających na Słowacji i w Czechach.

Operator dostarcza produkty zarówno bezpośrednio do marketów, jak i na platformy cross-dockowe i do magazynów centralnych sieci. Dachser obsługuje dystrybucję towarów łącznie do około 18 000 sklepów zlokalizowanych w całej Europie.

- DIY to bardzo perspektywiczny rynek, który z roku na rok rośnie. Systematycznie zwiększa się także udział kanału nowoczesnego, czyli właśnie sieci, w ogólnej sprzedaży generowanej przez cały sektor. W kolejnych latach spodziewamy się więc dalszych znaczących wzrostów wolumenów przesyłek dla firm z tej branży z polskich oddziałów Dachser – komentuje Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics w Polsce.

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics. Ofertę firmy dopełniają rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator ma własne struktury krajowe w 43 państwach i 409 lokalizacji na całym świecie i obsługuje rocznie około 80 mln przesyłek.

Joanna Hamdan 5978 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }