Centrum logistyczne Grupy Metro na ukończeniu

Obiekt o powierzchni 235 tys. mkw., który powstaje w niemieckim Marl, zostanie oddany do użytku w pierwszych miesiącach 2018 r.

Nowa inwestycja będzie największym hubem logistycznym Grupy Metro, jednego z wiodących globalnych przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą hurtową i detaliczną.

Łączna powierzchnia centrum wyniesie 235 tys. mkw. Będzie to największy obiekt logistyczny wybudowany przez firmę Goodman w Europie.

Centrum w Marl będzie pełniło kluczową rolę w nowej strategii logistycznej Grupy Metro: pomieści ono centralne magazyny dla sieci hipermarketów Real i samoobsługowych hurtowni Metro Cash & Carry. Logistyką zajmie się spółka zależna Metro Logistics, która będzie odpowiedzialna za efektywną dystrybucję ponad 26 tys. różnych produktów spożywczych i kilku tysięcy artykułów niespożywczych. Połączenie magazynów pozwoli Grupie Metro na zwiększenie koncentracji operacji logistycznych dzięki bardziej efektywnemu składowaniu i transportowi towarów oraz krótszym trasom dostaw.

Centrum będzie się składało z dwóch budynków o powierzchni 83 tys. mkw. oraz 152 tys. mkw. W sumie dostępne będzie około 225 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz 10 tys. mkw. przestrzeni biurowej i socjalnej. Obiektem będzie zarządzał Goodman. Centrum powstało na zrewitalizowanej działce poprzemysłowej.

 

Joanna Hamdan 5978 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }