1 lipca bdsklep.pl rusza w zupełnie nowej odsłonie

Internetowy supermarket stworzył nową platformę - zarówno jeśli chodzi o interfejs, jak i pod względem wizualnym.

Na zdjęciu: Obecna, jeszcze nie zmieniona, wizualizacja bdsklep.pl

Bdsklep.pl finiszuje prace nad zmianami na stronie WWW zarówno w zakresie backend-u (czyli oprogramowania), jak i frontend-u (czyli lift strony wizualnej). Wszystko po to, aby zwiększyć funkcjonalność pasażu i dostosować go do personalnych potrzeb klientów. Aktualnie trwają przedpremierowe testy nowego sklepu.

Firma planuje także wdrożenie technologii chmury oraz automatyzację komunikacji. - To bardzo duża i ważna zmiana technologiczna dla e-marketu, która ma sprawić, że korzystanie z niego będzie jeszcze łatwiejsze, intuicyjne oraz odpowie na nowoczesne wyzwania stawiane przed rynkiem e-commerce - dowiedzieliśmy się w firmie.

Zaledwie półtora roku temu Bdsklep.pl przeprowadził swój magazyn centralny do większego obiektu, który ma powierzchnię 3 tys. mkw. Tymczasem plany już zakładają pozyskanie jeszcze większej powierzchni magazynowej. Dzięki m.in. tym zmianom w perspektywie kilkunastu miesięcy firma szykuje się do osiągnięcia pułapu 100 tysięcy zamówień miesięcznie.

Bdsklep.pl koncentruje się na sprzedaży artykułami FMCG. Tymczasem rynek ten, oczywiście online, wchodzi właśnie w fazę silnego wzrostu. Jego wartościowy udział wynosi około 0,7 proc., podczas gdy w Europie Zachodniej zajmuje już 6 proc. w całej branży FMCG. Już teraz rynek rośnie w tempie ok. 25 proc. rocznie. Według prognoz taki wskaźnik ma się utrzymać jeszcze przez co najmniej kilka lat. Największe możliwości rozwoju widać zwłaszcza w największych miastach, czego przykładem jest Warszawa, która odpowiada obecnie za około 40 proc. wartości polskiego rynku e-grocery (dane za Frisco.pl).

 

Ilona Mrozowska 4083 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.