Nowy klient DTW Logistics

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, rozwija usługi fulfillment w śląskim magazynie. Ostatnio do grona jego klientów dołączył producent rowerków dziecięcych - firma Tuptup Bikes.

Firma Tuptup Bikes to już trzeci klient DTW Logistics z branży e-commerce wdrożony od początku tego roku w Będzinie. Firma działa na polskim rynku od 2016 r. i jest producentem biegowych rowerków dziecięcych oraz akcesoriów rowerowych dla dzieci (tj. kaski, koszyczki na kierownicę, itp.). Producent sprzedaje swoje towary zarówno w obszarze B2B jak i B2C.

Współpraca pomiędzy Tuptup Bikes a DTW Logistics rozpoczęła się w połowie kwietnia bieżącego roku i obejmuje kompleksową obsługę magazynową towarów: rozformowanie kontenerów, etykietowanie, składowanie, przepakowywanie produktów, kompletację. DTW Logistics ze śląskiego magazynu w Będzinie realizuje także transport krajowy oraz wysyłkę paletową towarów do krajów bałtyckich. Dodatkowo współpraca poza obsługą standardowego asortymentu, tj. rowerków i akcesoriów, obejmuje także sprzedaż części zamiennych oraz obsługę zwrotów i reklamacji. DTW Logistics zapewnia również końcowemu klientowi producenta możliwość odbioru osobistego bezpośrednio z magazynu zamówionych wcześniej towarów lub wysyłkę kurierską.

- Niewysokie koszty obsługi logistycznej, pełny dostęp do informacji o realizowanych wysyłkach oraz indywidualne podejście skłaniają coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw z branży e-commerce do powierzenia obsługi logistycznej operatorowi zewnętrznemu - mówi Marcin Dudek, key account manager DTW Logistics.

Firma zanotowała ostatnio wyraźną tendencję wzrostową wolumenu obsługiwanych przesyłek jej klientów, co zaowocowało 35-procentowym wzrostem operacji i sprzedaży w magazynie w Będzinie. - Śląsk cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorstw do lokowania tam procesów logistycznych, nie tylko z branży e-commerce. To skłania nas też do ciągłego rozwoju powierzchni w będzińskim magazynie – podsumowuje Dudek.

DTW Logistics w śląskim magazynie obsługuje aktualnie klientów wielu branż, posiadających różnego rodzaju towary, począwszy od zabawek, przez akcesoria kosmetyczne, małe produkty AGD, aż po wymienione rowerki dziecięce. Wraz z rozwojem współpracy z firmą Tuptup Bikes, DTW Logistics liczy na dalsze poszerzenie zakresu świadczonych usług m.in. o eksport kontenerowy z Chin, czy ewentualną dystrybucję produktów na terenie Europy. Temu ostatniemu sprzyja lokalizacja magazynu w Będzinie, która pozwala na optymalizację kosztów oraz czasu transportu nie tylko na południu Polski, ale i do krajów Europy Zachodniej czy na Południe.

W związku z rosnącym wolumenem obsługiwanych przesyłek oraz rosnącym zainteresowaniem tą lokalizacją, logistyk prowadzi rozmowy dotyczące zwiększenia powierzchni magazynu w Będzinie.

 DTW Logistics obsługuje firmy z różnych branż, gównie e-commerce. Specjalizuje się również w organizacji dostaw transportem chłodniczym produktów fresh&frozen, towarów health&care oraz ADR i ładunków niestandardowych. Siedziba znajduje się w Kopytowie k. Błonia. Firma ma też oddziały w Warszawie, Siedlcach i Będzinie. Powierzchnia magazynowa, którą dysponuje firma, wynosi 14,3 tys. mkw. dla magazynu w Kopytowie k. Błonia oraz 3,5 tys. mkw. dla Będzina. Flota własna liczy 45 pojazdów ciężarowych. Zespół DTW Logistics to 128 pracowników.

Katarzyna Pierzchała 1694 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }