Politan z nowym dyrektorem działu eksportu

Ryszard Kryus objął stanowisko dyrektora działu eksportu w firmie Politan. Do jego najważniejszych zadań należy wyznaczanie kierunku i realizacja strategii rozwoju marek na rynkach zagranicznych.

Nowy dyrektor działu eksportu Politana, z wykształcenia anglista i ekonomista, legitymuje się ponad 15-letnim doświadczeniem w handlu. Od dekady specjalizuje się w obszarze eksportu, budując i rozwijając współpracę handlową z firmami na całym świecie. Budował zespoły sprzedające produkty m.in. do krajów europejskich, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iranu, Pakistanu, Indii czy Chin.  

Obecnie Ryszard Kryus stabilizuje wynik finansowy działu, wzmacnia i zacieśnienia dotychczasowe relacje z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Nowy dyrektor buduje strategię rozwoju marek na obsługiwanych rynkach, a także koncentruje się na pozyskiwaniu nowych dystrybutorów do współpracy na rynkach, w których dotychczas Politan był nieobecny. W przyszłości Kryus chce doprowadzić do pełnej niezależności Politana na rynkach zewnętrznych. 

Politan to polska firma działająca w kategorii artykułów gospodarstwa domowego (chemia gospodarcza, jednorazowe akcesoria, itp.). Strategię biznesową opiera na dwóch filarach: sprzedaży produktów markowych, skierowanych do konsumenta oraz produkcji rozwiązań dla sektora B2B w zakresie konfekcjonowania oraz tworzenia indywidualnej technologii.

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.