Dobre wyniki Agility

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 r. Zysk netto wyniósł ponad 48 mln dol. i wzrósł o 11,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2016 r.

Przychody osiągnęły poziom 1,05 mld USD i wzrosły o 7,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ub.r.

- Największy wpływ na nasze wyniki miał bardzo silny wzrost odnotowany przez firmy z grupy Infrastructure, działające na rynkach wschodzących oraz stały postęp w rozwoju i umacnianiu podstawowej działalności logistycznej - mówi Tarek Sultan, wiceprezes i CEO Agility. - Jesteśmy na najlepszej drodze, by osiągnąć zakładany cel, jakim jest wypracowanie zysku operacyjnego na poziomie 800 mln USD w 2020 r. - dodaje.

Agility to jeden z czołowych światowych dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych. Jest spółką giełdową o przychodach przekraczających 4,1 miliarda dolarów, zatrudniającą ponad 22 000 pracowników w 500 oddziałach w 100 krajach. Najważniejsza jednostka biznesowa firmy, Agility Global Integrated Logistics (GIL), oferuje zintegrowane rozwiązania logistyczne, które pozwalają spełniać zróżnicowane potrzeby i wymagania klientów. Obejmują one spedycję lotniczą, morską i drogową, usługi magazynowe, dystrybucję, a także obsługę specjalistycznych projektów logistycznych, targów oraz innych wydarzeń.