GUS: rosną płace i zatrudnienie

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2017 r. wzrosło o 5,4 proc. r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 4,5 proc. r/r, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W ujęciu miesięcznym, przeciętne wynagrodzenie spadło o 2,2 proc. i wyniosło 4 390,99 zł. Natomiast zatrudnienie w przedsiębiorstwach w ujęciu miesięcznym nie zmieniło się i wyniosło 5 990,4 osób, podano w komunikacie.

Dwunastu ankietowanych analityków spodziewało się, że wzrost zatrudnienia zwiększył się o 4,1-4,6 proc. r/r, przy średniej w sektorze przedsiębiorstw na poziomie 4,55 proc. r/r w maju (wobec wzrostu o 4,6 proc. r/r w kwietniu br.).

Według nich, wynagrodzenia w tym sektorze w maju zwiększyły się o 4,6-5,7 proc. r/r, przy średniej na poziomie 4,96 proc. r/r (wobec 4,1% wzrostu w kwietniu br.).

Źródło: ISBnews

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }