Zamykają Tesco w Łodzi, ale załoga nie straci pracy

Pracownicy mają dostać oferty pracy z innych sklepów sieci w Łodzi, informuje portal Łódź - NaszeMiasto.pl. Sprawa dotyczy 117 pracowników Tesco.

Chociaż sklep przestanie istnieć 14 września 2017 r. to nikt ze 117 pracowników nie straci pracy. Tak wynika z porozumienia, które zostało podpisane między zarządem sieci Tesco a związkowcami. Pracownicy pozostałych zamykanych sklepów nie będą mieli już takiego szczęścia.

- W dziewięciu sklepach, które mają być zamknięte, pracuje 290 osób, najwięcej w Łodzi - powiedziała w rozmowie z portalem Łódź - Nasze.Miasto.pl Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" przy Tesco. - W Łodzi pracownicy nie mają podpisanych umów z konkretnym sklepem, ale są to umowy na miasto. Oznacza to, że wszyscy otrzymają oferty pracy w innych sklepach tej sieci w Łodzi, nie tylko hipermarketach, ale też mniejszych oddziałach. Zależało nam, by zajęli te same stanowiska, co w sklepie w Galerii Łódzkiej i takie zapewnienie uzyskaliśmy od zarządu sieci. Jeśli pracownicy sklepu Tesco w Galerii Łódzkiej wyrażą chęć pracy w innych sklepach, to taka ofertę otrzymają.

Informacje przewodniczącej komisji zakładowej potwierdził portalowi zarząd sieci.

Przypomnijmy. W czerwcu br. Tesco poinformowało, że ze względów ekonomicznych zamyka jeden hipermarket i osiem supermarketów. Są to supermarkety w:  Białymstoku, Głogowie, Koninie, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu oraz wspomniany wyżej hipermarket w Łodzi.

To nie pierwsze sklepy, które Tesco zamyka w Polsce. W roku finansowym 2016/2017 ubyło ich 11. Rok ten Tesco zakończyło z siecią 429 sklepów. Sprzedaż polskiego Tesco spadła w tym okresie do 10,8 mld zł z 11,2 mld zł w poprzednim roku (wliczając paliwo, bez VAT).

Ilona Mrozowska 2344 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }