Są nowe propozycje od władz Tesco dla załogi

50 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego, premia w wysokości 125 zł brutto w III i IV kwartale 2017 r. uzależniona od wzrostu sprzedaży i NPS - badanie satysfakcji klienta, w II kwartale roku 125 zł brutto w formie jednorazowej nagrody.

Takie propozycje przedstawił zarząd Tesco podczas spotkania z przedstawicielami związku zawodowego NSZZ "Solidarność" we Wrocławiu. 

NSZZ "Solidarność" nie wyraziła zgody na te propozycje. - W żaden sposób nie przybliżyliśmy się do osiągnięcia porozumienia, ponieważ propozycja zarządu nawet w połowie nie spełnia oczekiwań pracowników Tesco Polska - komentują przedstawiciele związku. 

"Solidarność" jest w sporze zbiorowym z zarządem Tesco od 1 lutego 2017 r. 

19 czerwca 2017 r. w Krakowie odbędzie się spotkanie w ramach mediacji w sporze zbiorowym dot. postulatów załogi wobec zarządu Tesco. Poniżej założenia postulatów:

* Dodatkowa czteromiesięczna odprawa w przypadku rozwiązania umowy o pracę w drodze wypowiedzenia lub porozumienia z przyczyn niedotyczących pracowników.
* 10-proc. dodatek do wynagrodzenia dla pracowników, których wynagrodzenie jest niższe niż 3.000 zł z tytułu każdej zmiany zakresu czynności i/lub zmiany nazwy stanowiska dla pracowników, w tym każdej zmiany, która wystąpiła w okresie od 1 stycznia 2014 r.
* Podwyżki wynagrodzeń za pracę w roku 2017: dla wszystkich pracowników w wysokości 350 zł brutto; dla kierowników sklepów, stoisk oraz zastępcy kierowników - w wysokości 200 zł brutto plus nagrody jubileuszowe. 

 

Ilona Mrozowska 2343 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }