Pracownicy Lidla przeszkoleni z pierwszej pomocy

Lidl Polska inwestuje w zdrowie swoich pracowników, ale także klientów. Do tej pory firma zainwestowała 500 tys. zł w szkolenia dla pracowników m.in. z profilaktyki zdrowego kręgosłupa oraz udzielania pierwszej pomocy.

Lidl inwestuje w różne obszary rozwoju pracowników, także w szkolenia z zakresu ergonomii pracy i edukację zdrowotną. Właśnie zakończył cykl spotkań o tematyce profilaktyki zdrowego kręgosłupa i udzielania pierwszej pomocy, w którym uczestniczyło ponad 12 tys. zatrudnionych w sieci osób.

Szkolenia dla pracowników firmy Lidl poprowadzili specjaliści z zakresu fizjoterapii oraz ratownicy medyczni. W ramach inicjatywy, każdy z uczestników otrzymał broszury informacyjne z zestawem ćwiczeń, a podczas spotkań dowiedział się, skąd biorą się dolegliwości mięśniowo-szkieletowe, jak ich unikać i co robić, by im zapobiegać, np. poprzez dbanie o właściwą postawę i organizację stanowiska pracy, a także wykonywanie prostych ćwiczeń, które pozytywnie wpływają na kręgosłup. Firmie zależy także na tym, aby klienci i osoby zatrudnione w sieci czuły się bezpiecznie w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurachLidla.Dlatego pracownicy po raz kolejny przypomnieli sobie zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale także postępowania przy najczęściej występujących zagrożeniach: oparzeniach, zranieniach, zadławieniach, czy atakachepilepsji.

- Inwestując w rozwijanie kompetencji naszych pracowników, nie zapominamy także ich o zdrowiu. Dlatego np. oferujemy zatrudnionym pakiet prywatnej opieki medycznej, który ciągle rozszerzamy, a także edukujemy ich w jaki sposób mogą zadbać o swoje zdrowie – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR manager w Lidl Polska.

Sieć prowadzi także działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej pracowników, np. organizując akcję szczepień przeciwko grypie, czy „Lidl na różowo”, podczas której zwraca szczególną uwagę na profilaktykę zachorowania na raka piersi. Firma wspiera także pracowników w udziale w zawodach sportowych i edukuje ich w zakresie aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania.

Obecnie na świecie istnieje około 10 tys. Lidlów, a w Polsce ponad 620.

 

Katarzyna Pierzchała 1760 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }