Food trucki odwiedzą Grudziądz i Kalisz

W najbliższy weekend 10 i 11 czerwca mobilne restauracje zawitają do tych miast.

Na parkingu przed Galerią Grudziądzką, której właścicielem i zarządcą jest Carrefour Polska, każdy będzie można spróbować między innymi burgerów, meksykańskiej chimichangi, tybetańskich pierożków czy pieczonych kasztanów. Nie zabraknie również słodkości, takich jak węgierskie kołacze czy hiszpańskie churros.

Kulinarnemu wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Na festiwalu pojawi się pierwszy w Polsce Game Truck, czyli samochód wypełniony grami imprezowymi, rodzinnymi oraz logicznymi. Odbędą się również zawody w jedzeniu na czas, a uczestnicy wybiorą „najsmaczniejszego” food trucka festiwalu.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się w Grudziądzu po raz pierwszy. Ideą festiwalu jest promowanie różnorodnego jedzenia serwowanego ze specjalnie przystosowanych do tego samochodów. W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 25 food trucków.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się na parkingu Galerii Grudziądzkiej przy ul. Konarskiego 45. Dań będzie można skosztować w sobotę 10 czerwca w godzinach 12:00-21:00 oraz w niedzielę 11 czerwca w godzinach 12:00-20:00. Wstęp do strefy jest bezpłatny.

Z kolei na parkingu przed Galerią Kalisz, której właścicielem i zarządcą jest również Carrefour Polska, odbędzie się Food Truck Show. Będzie tam można skosztować między innymi: burgerów i steków z autorskimi sosami, dań na bazie sera inspirowanych kuchnią szwajcarską, tostów i potraw kuchni polskiej. Nie zabraknie także słodkości – lodów, węgierskich kołaczy czy koktajli.

Kulinarnemu wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. W specjalnie zaaranżowanej strefie relaksu każdy będzie mógł odpocząć na leżakach i pufach przy dźwiękach muzyki granej na żywo przez DJ-a. Niespodzianki czekają również na najmłodszych. Maluchy wezmą udział między innymi w zabawach tanecznych, nauce żonglowania czy zajęciach plastyczno-manualnych.

Food truck Show odbędzie się w weekend 10 i 11 czerwca w Galerii Kalisz przy ul. Poznańskiej 121/131. Dań będzie można skosztować w sobotę w godzinach 12:00-21:00 oraz w niedzielę w godzinach 12:00-18:00. Wstęp do strefy jest bezpłatny.

Joanna Hamdan 5799 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.