"Mikser Kulinarny" w Akademii Inspiracji Makro

"Miksery Kulinarne" to bezpłatne spotkania edukacyjne dla uczniów szkół gastronomicznych.

Spotkania są częścią programu „Szef dla Młodych Talentów”, poprzez który Makro Polska wspiera przyszłych szefów kuchni, stawiających pierwsze kroki w karierze.

31 maja wydarzenie "Miksery Kulinarne - odbyło się po raz pierwszy w nowych wnętrzach Akademii Inspiracji Makro w Warszawie. W spotkaniu wzięło udział około 130 osób z ponad 20 szkół z całej Polski.

Na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym pokaz kulinarny „Wszystko, co kucharz musi wiedzieć o tłuszczach” poprowadzony przez Jarka Walczyka – doradcę kulinarnego firmy Kruszwica, szefa kuchni stołecznej restauracji Strefa i prezesa Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Dorota Napiórkowska opowiedziała o działalności Federacji Polskich Banków Żywności i organizowanej wspólnie z Makro Polska akcji „Nie marnuję, pakuję”. Natomiast ambasador Banków Żywności, szef kuchni i autor książek kulinarnych Jan Kuroń opowiedział o sprytnym gotowaniu – tak, by nie marnować jedzenia. Prezentację na temat zastosowania tłuszczy w kuchni połączoną z degustacją różnych oliw i olejów poprowadzili Filip Felczak – target group manager HoReCa odpowiedzialny w Makro za Street Food oraz Kasia Noga – marketing manager Zakładów Tłuszczowych Kruszwica.

Uczestnicy mieli także okazję wygrać w konkursach m.in. książki „Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” Jana Kuronia, bluzy kucharskie przygotowane przez firmę ChemaN oraz tygodniowe staże w restauracji Strefa.

Partnerem projektu ,,Szef dla Młodych Talentów” są: Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska – międzynarodowy przewodnik prezentujący najlepsze restauracje, hotele i produkty w Polsce, Kruszwica – producent tłuszczów roślinnych, ChemaN – producent profesjonalnej odzieży dla gastronomii oraz Provincja – producent dziczyzny, owoców leśnych i ich przetworów.

Joanna Hamdan 6142 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }