Zakupy z Tesco dostarczy robot

Sieć testuje w Londynie tego typu dostawę.

Pierwsze dostarczenie zakupów przez robota zakończyło się sukcesem. Kupione w sklepie internetowym Tesco produkty  dotarły pod wskazany adres w centrum Londynu.

Za pomocą robota mogą być dostarczane zakupy do klientów mieszkających w promieniu do ok. 5 km od sklepu, a zamówienie może obejmować do 20 pozycji.

Podczas testowania dostaw przez robota Tesco współpracowało z firmą Starship Technologies. Sześciokołowy samojezdny robot (na zdjęciu) wyposażony jest w dwa miejsca na torby na zakupy i zabezpieczony przed kradzieżą. Roboty połączone są z siecią internetową wykorzystującą technologię 3G. Do ich śledzenia można użyć aplikacji na smartfonie.

W Wielkiej Brytanii oprócz sieci Tesco dostawy przez robota testują także Hermes oraz sieć restauracji Just Eat, a w Niemczech - Grupa Metro.

Joanna Hamdan 12136 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.