DTW Logistics uruchomił kolejne połączenia drobnicowe

Nowe linie łączą Polskę z Danią i Hiszpanią.

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej uruchomił kolejne, regularne połączenia drobnicowe na terenie Europy. Nowe linie łączą teraz Polskę z Danią i Hiszpanią. Transporty realizowane są za pomocą floty własnej DTW Logistics.

- Tak dynamiczny rozwój jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe, zarówno nowych jak i wieloletnich klientów. Stale rozbudowujemy naszą sieć linii drobnicowych, dzięki czemu docieramy do krajów, będących w grupie głównych kierunków wymiany handlowej z Polską. Naszym atutem jest to, że transporty realizujemy własnymi zestawami pojazdów i naczep, zapewniając wysoki poziom obsługi i bezpieczeństwa. Zaś dogodne lokalizacje naszych centrów magazynowych umożliwiają obsługę klientów z całej Polski i optymalizację tras praktycznie na wszystkich kierunkach w Europie – mówi Tomasz Sujkowski, dyrektor operacyjny DTW Logistics.

To kolejne linie drobnicowe po Włoszech, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy uruchomił DTW Logistics. Wyjazdy do Danii oraz do Hiszpanii odbywają się z magazynu DTW Logistics w Kopytowie k. Błonia. Obie linie drobnicowe działają od kilku tygodni, transporty odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki. Operator wykonuje je wyłącznie za pomocą floty własnej – zarówno zestawami z plandekami jak i z chłodniami.

Aktualnie ładunki drobnicowe nadane do/z Danii oraz Hiszpanii kompletowane są w magazynie w Kopytowe k. Błonia, ale w przyszłości DTW Logistics planuje obsługę linii do/z Hiszpanii również w swoim drugim centrum magazynowym w Będzinie na Śląsku. W śląskim obiekcie DTW Logistics oferuje powierzchnię magazynową, a jego wewnętrzna infrastruktura pozwala na obsługę zarówno towarów spaletyzowanych jak i niestandardowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów IT klienci mają też dostęp do bieżących informacji na temat np. kompletacji, wysyłek czy przyjęć towarów.

Ładunki w Hiszpanii są rozładowywane w Barcelonie, zaś jadące do Danii w Kopenhadze. W przyszłości DTW Logistics planuje rozwinąć obie linie, zwiększając częstotliwość połączeń, a w Hiszpanii również zwiększyć liczbę punktów przeładunkowych do trzech lokalizacji.

Niedawno, w kwietniu tego roku DTW Logistics zwiększył też liczbę połączeń swojej linii drobnicowej na trasie Polska – Włochy. Aktualnie oferuje połączenia zarówno na kierunkach zachodnioeuropejskich i wschodnioeuropejskich, na których realizuje regularne transporty ładunków drobnicowych do/z Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Rosji. Firma też stale zwiększa powierzchnię magazynową zarówno w centrum logistycznym w Kopytowie k. Błonia jak i w Będzinie na Śląsku.

DTW Logistics przygotowuje się do kolejnych inwestycji w rozwój linii drobnicowych. Jeszcze w tym roku operator planuje uruchomienie regularnych połączeń do Szwajcarii i Niemiec, a także zwiększenie częstotliwości połączeń do/z Irlandii i Wielkiej Brytanii.

DTW Logistics to polski operator logistyczny, działający od 2010 roku. Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej, a także świadczy usługi w transporcie i spedycji międzynarodowej oraz krajowej (FTL i LTL), spedycji morskiej i lotniczej, jak również oferuje obsługę celną. DTW Logistics obsługuje firmy z różnych branż, w tym e-commerce. Specjalizuje się również w organizacji dostaw transportem chłodniczym produktów Fresh&Frozen, towarów Health&Care oraz ADR i ładunków niestandardowych. Siedziba DTW Logistics znajduje się w Błoniu. Firma ma też oddziały w Warszawie, Siedlcach i Będzinie. Powierzchnia magazynowa, którą dysponuje DTW Logistics wynosi 11,5 tys. mkw. dla magazynu w Błoniu oraz 3,5 tys. mkw. dla Będzina, a flota własna liczy 60 pojazdów ciężarowych.

Joanna Hamdan 6195 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }