Henkel rozbudowuje fabrykę w Raciborzu

Kosztem 85 mln zł. Chodzi o jeden z największych w Henklu zakład produkcji proszków do prania. Dzięki tej inwestycji zaczną być w nim wytwarzane płynne środki piorące.

Dotychczas w raciborskim zakładzie produkowane były proszki do prania. W ramach nowej inwestycji na terenie fabryki powstanie dodatkowa hala, w której ulokowana zostanie nowoczesna linia produkcyjna. Będzie ona służyła do produkcji środków piorących w płynie, których udział w rynku systematycznie rośnie.

- Ta inwestycja to kamień milowy, który gwarantuje naszej fabryce dobre perspektywy. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę rosnący popyt na płynne środki piorące. Dobrze jest produkować asortyment, który jest przyszłością rynku – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Koszt inwestycji to 85 mln zł.

Produkowany w Raciborzu płyn do prania trafi do Polski oraz na inne rynki naszego regionu. Zgodnie z planem pierwsze opakowania zjadą z linii produkcyjnej w pierwszej połowie 2018 r. Inwestycja ta będzie oznaczać dla fabryki także dodatkowe miejsca pracy.

Henkel działa w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środki piorące i czystości), Beauty Care (kosmetyki) oraz Adhesive Technologies (kleje, uszczelniacze i technologie powierzchniowe). Założona w 1876 r. firma jest obecna w Polsce od 1990 r. oferując takie marki jak m.in.: Persil, Syoss, Schwarzkopf, Ceresit i Loctite. Henkel zatrudnia w Polsce 950 pracowników, ma 6 centrów produkcyjnych oraz międzynarodowe centrum B+R w Stąporkowie.