EBOiR zainwestuje 25 mln euro w Żabkę

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestuje do 25 mln euro w sieć Żabka - wynika z informacji opublikowanej na stronie EBOiR. Inwestycja ma zostać przeznaczona na wdrożenie "standardów w obszarze zielonych innowacji".

Żabka, największa w Polsce sieć sklepów typu convenience, została niedawno przejęta przez Fundusz CVC Capital Partners, jedną z największych grup kapitału prywatnego, od jej poprzedniego właściciela - Mid Europa Partners.

Jak wskazano w informacji EBOiR, Żabka jest jedną z sześciu największych sieci spożywczych w Polsce, która ma 4 tys. 600 punktów franczyzowych prowadzonych przez 2 tys. 200 przedsiębiorców.

Środki EBOiR mają wesprzeć „system zarządzania firmą i przyczynić się do ustalenia norm z zakresu +zielonych innowacji+ poprzez inwestycje przyjazne środowisku”. Działania te mają wesprzeć konkurencyjność sieci Żabka.

Jest to, jak podano na stronie EBOiR, zgodne z koncepcją banku, wedle której „dobrze funkcjonująca gospodarka rynkowa powinna być konkurencyjna, dobrze zarządzana, inkluzywna, przyjazna dla środowiska i elastyczna” - podkreślono w opublikowanej informacji.

Jak podaje PAP od 1991 r. EBOiR zainwestował w Polsce blisko 8,5 mld euro w ponad 380 projektów.

Katarzyna Pierzchała 1678 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }