Kompania Piwowarska z mobilną strefą Sprawdź Promile

To już trzecie tournée strefy edukacyjnej Kompanii Piwowarskiej po Polsce.

W tym roku strefa Sprawdź Promile wystartuje z Olsztyna, gdzie odbywa się studencka Kortowiada.

Odwiedzi także Śląsk (Światowa Giełda Birofiliów, Tychy), Małopolskę (Life Festival, Oświęcim), festiwale muzyczne w różnych regionach kraju (Suwałki Blues Festival, Przystanek Woodstock, Olsztyn Green Festival, Festiwal Disco Dance) i pokazy lotnicze (AirShow, Radom). Ostatnim przystankiem na jej trasie, a zarazem symbolicznym zakończeniem sezonu piwnego, będzie śląski Beerfest – wielkie święto Tyskiego w Chorzowie.

Podczas wszystkich tych wydarzeń osoby, które zawitają do strefy Sprawdź Promile, będą mogły sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą profesjonalnego alkomatu, a poza tym poznać wiele  faktów na temat tego, jak alkohol działa na organizm, i osobiście się o tym przekonać za pomocą animacji z alkogoglami czy podczas jazdy na symulatorach..

Mobilna strefa Sprawdź Promile to program Kompanii Piwowarskiej zainicjowany w 2015 r., którego celem jest promowanie odpowiedzialnego spożycia alkoholu, będące jednym z filarów strategii zrównoważonego rozwoju firmy „Postaw na piwo”.

Latem 2015 i 2016 roku mobilna strefa Sprawdź Promile była obecna na 19 imprezach masowych, podczas których łącznie odwiedziło ją niemal 275 tys. osób. Ponad 75 tys. przebadało się profesjonalnym alkomatem, a dodatkowo przeprowadzono ponad 16 tys. animacji z wykorzystaniem alkogogli.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.