Pierwsze amerykańskie Lidle otworzą się 15 czerwca

Prezes Lidl USA Brendan Proctor upublicznił datę pierwszych inauguracji sklepów sieci w Stanach Zjednoczonych.

15 czerwca Amerykanie po raz pierwszy będą mogli zrobić zakupy w sieci Lidl.

Przygotowywana od miesięcy ekspansja skłoniła największego detalistę świata Walmarta do inwestycji w obniżki cen, promocje i usługi, doprowadziła do fuzji holenderskiego Aholda z belgijskim Delhaize. Spowodowała także szereg inwestycji w modernizacje i nowe otwarcia sieci Aldi, dyskontera także wywodzącego się z Niemiec.

Amerykański Lidl, z siedzibą w Arlington w stanie Wirginia, ujawnił także pierwszych 20 lokalizacji sklepów sieci, które zostaną uruchomione latem 2017 r. Wszystkie znajdują się w trzech stanach położonych na wschodnim wybrzeżu: Karolinie Północnej (dziewięć placówek), Karolinie Południowej (2 placówki) i Wirginii (9 placówek).

Magdalena Weiss 1011 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.