Gliwickie centrum handlowe nie zwalnia tempa

Nowym najemcom gliwickiego centrum handlowego Europa Centralna jest Media Markt. Od początku br. Europa Centralna przedłużyła ponadto umowy najmu z kilkoma partnerami.

Media Markt  zajął lokal o powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. i jest 60. placówką tej sieci w Polsce.

Ponadto od początku br. Europa Centralna przedłużyła umowy najmu z Bel-Polem (655 mkw.), Coccodrillo (69 mkw.), Crazy Bubble (12 mkw.) oraz Next Day (65 mkw.). W najbliższym czasie dwukrotnie powiększy się także salon Diverse.

Od stycznia do marca centrum handlowe odwiedziło 18,2 proc. klientów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, zaś raportowane obroty zwiększyły się o 14 proc.

Właścicielem Europy Centralnej jest fundusz inwestycyjny Standard Life Investments. Centrum jest zlokalizowane przy skrzyżowaniu autostradowym Gliwice-Sośnica. Nieruchomość to 67 tys. mkw. z 2 300 miejscami parkingowymi. W gronie najemców Europy Centralnej znajdują się takie marki jak: Tesco Extra, Jula, Sports Direct, Jysk, Rtv Euro Agd, H&M, bank ING, Stradivarius, Rossmann, Takko Fashion i Douglas. Zarządcą obiektu jest Apsys Polska.

 

Katarzyna Pierzchała 1678 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }