Popyt na magazyny nie słabnie

W budowie jest obecnie ponad 1 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, z czego 80 proc. jest już wynajęte. W I kw. 2017 r. do największych oddanych inwestycji należały bydgoskie magazyny dla Carrefoura i Kauflandu.

Z raportu Colliers International wynika, że na koniec I kw. 2017 r. w Polsce było 11,8 mln mkw. nowoczesnych magazynów. W ciągu trzech pierwszych miesięcy roku oddano 614 tys. mkw. powierzchni w 28 obiektach. Do największych należały magazyny BTS (budowane z myślą o konkretnym najemcy) dla Carrefour (45,6 tys. mkw) i Kauflandu (38 tys. mkw.). Deweloperem obu była firma Panattoni, oba też zlokalizowane są w tym samym mieście – Bydgoszczy.

Na 1 mln mkw. podpisano w I kw. 2017 r. umowy najmu. Najwięcej powierzchni wynajęto na Górnym Śląsku (309 tys. mkw.) oraz w Warszawie (217 tys. mkw.).

W budowie znajduje się obecnie kolejny 1 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego 80 proc. jest już wynajęte. Mimo wzrostu wskaźnika pustostanów do 7 proc. z 5,4 proc,. w IV kw. 2016 roku, autorzy raportu nie przewiduj ą spadku popytu na najem w kolejnych okresach.

Magdalena Weiss 1067 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }