Najmniej pustostanów jest w Warszawie

W Polsce w budowie jest 550 mkw. powierzchni w centrach handlowych z terminem oddania do końca 2018 r. Współczynnik pustostanów w 18 miastach wyniósł 3,5 proc., przy czym najniższy był w Warszawie (1,9 proc.), a najwyższy w Radomiu (7,2 proc.).

Na zdjęciu: Galeria Młociny, jedno z największych centrów handlowych budowanych obecnie w Polsce

Jak podaje Colliers International, na koniec I kwartału w Polsce nowoczesne obiekty handlowe miały łącznie 11,2 mln mkw. W trzech pierwszych miesiącach 2017 r. oddano do użytku powiększone Auchan Hetmańska w Białymstoku i Outlet Park Szczecin. Ruszyły przebudowy Arkad Wrocławskich, galerii EMKA w Koszalinie czy Forum Gliwice oraz Wola Parku w Warszawie.

Z dużych umów najmu podpisanych przez sieci handlujące produktami FMCG wymienić można Intermarché w Galerii Młociny w Warszawie (ponad 2,6 tys. mkw.) czy Carrefour w Galerii Olimp w Lublinie (2,2 tys. mkw.). Współczynnik pustostanów w 18 miastach wyniósł 3,5 proc., przy czym najniższy był w Warszawie (1,9 proc.), a najwyższy w Radomiu (7,2 proc.).

Na miesiące kwiecień – grudzień zaplanowano oddanie do użytku centra handlowe o pow. 300 tys. mkw. Największe budowane obecnie obiekty to warszawskie Galeria Młociny i Galeria Północna, Wroclavia oraz Forum Gdańsk.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.