Samochody hybrydowe dla Eurocashu

Ponad 400 Toyot Yaris Hybrid trafi w tym roku do Grupy Eurocash. To największe zamówienie na hybrydowego Yarisa w polskiej historii marki Toyota.

Licząca ponad 2300 pojazdów flota aut osobowych Grupy Eurocash powiększy się o 400 hybrydowych Toyot Yaris. Zamówienie sfinansuje spółka Carefleet, specjalizująca się w długoterminowym wynajmie pojazdów, natomiast za dostarczenie samochodów i ich serwisowanie odpowiada Toyota Bielany, dealer japońskiej marki.

- Aspekty ekologiczne mają dla nas coraz większe znaczenie – podkreślił Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash. Przypomniał, że w 2016 r. Eurocash wymienił w magazynach oświetlenie na żarówki typu LED, znacznie poprawiające zużycie energii. - Następnie zaczęliśmy przyglądać się ciężarówkom, w których nawet tak prosta czynność jak montaż owiewek znacząco redukuje opór powietrza, a co za tym idzie zużycie paliwa - powiedział. - Teraz przyszedł czas na znacznie większy krok, tj. zakup samochodów hybrydowych dla naszych pracowników - dodał. Zaznaczył, że również w tym przypadku ekologia idzie w parze z ekonomią, gdyż całkowite koszty użytkowania samochodów hybrydowych są porównywalne do tych z napędami tradycyjnymi.

Nowe Toyoty zastąpią auta, których umowy najmu kończą się w 2017 roku. To już kolejny przetarg na samochody firmowe dla Eurocashu od 2010 r., który wygrywa Carefleet,

Udział samochodów z napędami hybrydowymi we flotach finansowanych w formie wynajmu długoterminowego w Polsce nie przekracza 1 proc., ale rośnie. Według Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu w 2016 r. zwiększył się o 1/3 w porównaniu z rokiem 2015.

Barbara Mikusińska 654 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }