Do końca roku Emperia chce pozyskać inwestora

Zarząd Emperii szuka inwestora finansowego zainteresowanego kupnem 100 proc. akcji spółki, bez podziału jej na segment detaliczny, IT i nieruchomości - dowiedział się "Handel Extra".

Zarząd Emperii Holding 9 maja br., po uzyskaniu zgody rady nadzorczej spółki, postanowił „rozpocząć proces pozyskiwania inwestora dla wsparcia dalszego dynamicznego rozwoju spółki”.

W związku z tym zarząd na dniach planuje zaangażować się w rozmowy z różnymi podmiotami potencjalnie zainteresowanymi taką inwestycją, jak również zezwolić wybranym oferentom na przeprowadzenie badania due diligence firmy i jej spółek zależnych.

- Od sierpnia 2016 r. przeprowadziliśmy analizy możliwych scenariuszy i perspektyw rozwoju spółki. Dziś jesteśmy przekonani, że decyzja o pozyskaniu inwestora leży w interesie zarówno firmy, jak i jej akcjonariuszy oraz w wymierny sposób przyczyni się do budowania wartości spółki – uważa Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperii Holding (na zdjęciu).

Jak podkreśla celem zarządu jest zapewnienie wszystkim akcjonariuszom możliwości odsprzedania akcji w wezwaniu ogłoszonym przez inwestora na jednakowych zasadach dla wszystkich akcjonariuszy.

Zarząd planuje wybrać inwestora w III kwartale br., a do końca roku sfinalizować transakcję. - Szukamy inwestora finansowego, a nie detalicznego, który jest zainteresowany 100 proc. akcji spółki. Nie chcemy jej dzielić na poszczególne segmenty, gdyż one wszystkie wspierają nas biznes detaliczny – tłumaczy Kalinowski.

Emitent zaangażował Rothschild Global Advisory, jako wyłącznego doradcę finansowego, który ma przeprowadzić proces pozyskiwania inwestora.W skład Emoperii Holding wchodzą: sieć sklepów Stokrotka, Elpro Development, Infinite IT Solutions.

 

Katarzyna Pierzchała 2554 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }