Ruszają zapisy dzieci na Nutella Mini Tour de Pologne

Producent Nutelli, firma Ferrero, rozpoczęła zapisy na dziesiąty turniej kolarski Nutella Mini Tour. W sześciu wyścigach wystąpić mogą młodzi zawodnicy w wieku 8-14 lat.

16 maja ruszyły zapisy na kolarski turniej dla dzieci i młodzieży Nutella Mini Tour de Pologne, który w tym roku odbywa się po raz dziesiąty. Wyścigi realizowane są na kilkukilometrowym odcinku Tour de Pologne UCI WorldTour, a zwycięzcy Nutella Mini Tour de Pologne są dekorowani na tym samym podium, na którym stają triumfatorzy Tour de Pologne. Do tej pory w dziewięciu edycjach Nutella Mini Tour de Pologne wzięło udział ponad 12 tys. młodych miłośników dwóch kółek.

Udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest bezpłatny. W każdym z wyścigów w Krakowie, Katowicach, Szczyrku, Zabrzu, Rzeszowie i Zakopanem mogą startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 8 do 14 lat. W przeszłości w wyścigu startował również Michał Kwiatkowski, obecnie zawodnik profesjonalnej drużyny kolarskiej Team SKY i jednocześnie wieloletni ambasador Nutella Mini Tour de Pologne. 

- Bycie ambasadorem Nutella Mini Tour de Pologne jest dla mnie olbrzymią satysfakcją, ponieważ wyścig ten jest ewenementem na skalę światową. Na co dzień ścigam się przede wszystkim poza granicami naszego kraju, na wszystkich kontynentach, na całym świecie; to jest dla mnie niespotykane, że dzieci mają możliwość ściągania się i rywalizacji przy tak dużym wyścigu jakim jest Tour de Pologne. Mogą podpatrzeć swoich idoli i bohaterów – mówił mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 r.

Zapisy potrwają do 24 lipca lub do wyczerpania miejsc. Uczestników mogą zgłaszać rodzice lub opiekunowie prawni na stronie www.minitourdepologne.pl. Start w wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne w każdym z sześciu miast odbywa się z podziałem na płeć oraz trzy kategorie wiekowe: 8-10 lat, 11-12 lat i 13-14 lat. Pierwszy wyścig, w Krakowie, wystartuje 29 lipca, kolejne będą się odbywać w kolejnych pięciu dniach.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.