Auchan w Europie wciąż się rozwija

W sierpniu w mieście Szekszárd w południowej części Węgier pojawi się pierwszy supermarket sieci w tym kraju. Auchan w Europie coraz częściej testuje mniejsze niż tradycyjne hipermarkety formaty.

Do tej pory Auchan prowadził na Węgrzech hipermarkety i stacje paliw. Jest ich odpowiednio 19 i 18. W sierpniu ruszy pierwszy sklep mniejszego formatu; w ciągu pięciu lat ich liczba ma być rozbudowana do 30, podobnie jak sklepów franczyzowych. W dalszej perspektywie do 30 wzrosnąć ma także liczba hipermarketów – informują portale napi.hu i index.hu.

Rozwój Auchan na Węgrzech zakłada także inwestycje w sklep internetowy. Został on uruchomiony w listopadzie 2016 r., a do końca 2017 r. ma objąć pełen asortyment sieci. W drugiej połowie roku objęty dostawami ma być cały Budapeszt, a w dalszej perspektywie – cały kraj.

Supermarkety będą obejmowały mniejszy asortyment niż większe sklepy, ale będą też punktami odbioru zakupów dokonanych w internecie.

W 2016 r. Auchan na Węgrzech miało 350,4 mld forintów obrotu. W Polsce w segmencie supermarketów ten francuski detalista prowadzi sieć supermarketów Simply.

W Europie Auchan stawia ostatnio na sklepy w formatach mniejszych niż tradycyjne hipermarkety. My Auchan to szyld sklepów typu convenience, obecny już we Francji, Rosji i Portugalii, który od połowy maja 2017 r. funkcjonuje także we Włoszech. To format sklepu "blisko klienta". Pierwsza placówka pod szyldem My Auchan we Włoszech otworzyła swoje podwoje w niedzielę 14 maja w Piacenzy. Obiekt liczy 633 mkw. i oferuje 9 tys. pozycji asortymentowych. Zastąpił działający tu wcześniej PuntoSimply.

Sklep ma bogatą ofertę produktów świeżych, zwłaszcza sezonowych owoców i warzyw, produktów regionalnych, mięsnych i rybnych oraz gotowych do spożycia. Jest też sporo produktów zgodnych z najnowszymi trendami: pozbawionych glutenu, laktozy, z mniejszą zawartością cholesterolu, wegańskich, organicznych i wysokobłonnikowych.

W sklepie działa również strefa z kawą, wyposażona w darmowy dostęp do wi-fi. Punkt umożliwia też klientom drukowanie zdjęć ze smart fonów i tabletów, zakupienie biletów na imprezy lub zamówienie urodzinowego tortu.

Sklepy typu My Auchan pojawiły się już w Rosji i Portugalii, o czym donosił Handel Extra. W planach jest również jego zaistnienie w Polsce w miejsce supermarketów Simply.

O Auchan w Portugalii pisaliśmy tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/197590,auchan-uruchamia-pierwszy-sklep-convenience-w-portugalii

O Auchan w Rosji pisaliśmy tutaj:

http://handelextra.pl/artykuly/198002,auchan-inwestuje-w-rosji

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1080 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }