Wedel zaprasza na historyczny spacer po fabryce

Już po raz kolejny miłośnicy czekolady będą mogli zwiedzić wnętrza warszawskiej Fabryki Czekolady E.Wedel. Okazja nadarzy się 20 maja (sobota) od godz. 12 podczas tzw. Nocy Muzeów.

Marka E.Wedel (Lotte Wedel) ma niezwykle bogatą historię budowaną od 1851 r. To właśnie aspekt historyczny będzie motywem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów.

Zwiedzający fabrykę będą mogli zobaczyć, jak produkowane są czekoladowe przysmaki, zobaczyć ręcznie robione praliny w Pracowni Rarytasów oraz obejrzeć galerię czekoladowych rzeźb.

Uczestnicy będą mieli również możliwość poznania historii chłopca na zebrze – słodkiego symbolu marki stworzonego w 1926 r. przez najsłynniejszego europejskiego plakacistę Leonetto Capiello. Sylwetka chłopca z tabliczką czekolady na plecach jest ozdobą Sali Pamięci, w której pracował sam Jan Wedel.

Jak zapewniają organizatorzy, na miejscu nie zabraknie wedlowskich słodyczy i dodatkowych atrakcji. W tym roku będzie to historyczna gra poświęcona słynnym symbolom E.Wedel. Każdy, kto udzieli poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzyma dodatkową nagrodę.

W tym roku wejście do Fabryki Czekolady E.Wedel jest biletowane. Aby uzyskać wejściówki należy wziąć udział w konkursie lokalnej redakcji Nasze Miasto, w którym partnerem jest E.Wedel. Szczegóły dostępne na stronie: http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/dziecieca-radosc-wygraj-bilety-na-noc-muzeow-w-fabryce,4109800,artgal,t,id,tm.html i na kanałach social media redakcji.

Katarzyna Pierzchała 1678 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }