Lech Browary Wielkopolski zapraszają na wycieczki w gwarze

#wGwarzepoBrowarze - to projekt opracowany specjalnie dla Lech Browary Wielkopolski z tłumaczem i znawcą gwary poznańskiej, Waldemarem Wierzbą.

Oprócz przełożenia oryginalnych, specjalistycznych tekstów na gwarę poznańską, Waldemar Wierzba podjął się także przeprowadzenia warsztatów wymowy i akcentowania z przewodnikami.

Podczas zwiedzania Browaru można poznać proces warzenia piwa oraz obejrzeć multimedialną wystawę „Kronika Browarów Wielkopolskich 1895-1995”.

Wycieczki (1,5 godziny) odbywają się od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10:00 do 18:00, z wcześniejszą rezerwacją. Zwiedzanie kończy się degustacją piwa Lech w pubie, przy dźwiękach pieśni w gwarze lub quizem znajomości gwarowych słówek. Dla uczestników przewidziano nagrody.

Miłośników śląskiej gwary, Tyskie Browary Książęce zapraszają do Tychów, na wycieczkę po śląsku.

 

Joanna Hamdan 5955 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }