Więcej powierzchni magazynowej w DTW Logistics

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej zwiększył powierzchnię magazynu znajdującego się w Kopytowie k. Błonia.

Obiekt zyskał dodatkowe 3 tys. mkw., a jego powierzchnia wynosi obecnie ponad 14 tys. mkw.

 

Magazyn w Kopytowie k. Błonia jest pierwszym z dwóch centrów logistycznych, w których DTW Logistics świadczy usługi logistyczne typu fulfillment. Drugi obiekt znajduje się w Będzinie na Śląsku i został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku. W chwili obecnej operator dysponuje w Kopytowie k. Błonia ponad 14 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz 3,5 tys. mkw.w Będzinie. W swoich centrach logistycznych, DTW Logistics świadczy usługi głównie dla klientów z branży e-commerce. Obsługuje szeroką gamę towarów, począwszy od niewielkich zabawek, poprzez produkty dla branży fashion, elementy oświetlenia, elektronikę, aż po meble o niestandardowych wymiarach.

Operator świadczy też usługi transportu krajowego i międzynarodowego. Z obydwu magazynów wyjeżdżają linie drobnicowe do krajów Europy Zachodniej, a także na Wschód Europy.

DTW Logistics specjalizuje się w obsłudze małych i średnich firm. 

Firma zapowiada dalszy rozwój. Wraz z podpisaniem umowy o powiększenie magazynu w Kopytowie, operator rozpoczął rozmowy także na temat zwiększenia powierzchni śląskiego magazynu w Będzinie. Rozwój tego drugiego centrum logistycznego związany jest z 35 proc. wzrostem sprzedaży i operacji, jaki DTW Logistics osiągnęło tam w pierwszym kwartale tego roku dzięki wdrożeniu trzech nowych klientów. Aktualnie w tych dwóch lokalizacjach rozwijane są nowe projekty logistyczne, co wiąże się również ze wzrostem zatrudnienia. DTW Logistics prowadzi obecnie rekrutację pracowników zarówno do obsługi magazynowej jak i działu spedycji.

 


Ilona Mrozowska 2265 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }