Nestlé Purina społecznie i ekologicznie

Rok temu na pierwszym w historii Europejskim Forum "Lepiej nam ze zwierzętami" Nestlé, producent karmy dla psów i kotów, ogłosił program “Zobowiązania Purina wobec społeczeństwa". Jest to 10 inicjatyw, które firma właśnie podsumowała.

Jedną z deklaracji jest zapewnienie, że do 2019 r. producent wyeliminuje wykorzystanie co najmniej 3000 ton materiałów na opakowania we wszystkich krajach, w których firma jest obecna, a także do przeprowadzania systematycznej analizy i optymalizacji asortymentu opakowań.

Nestlé Purina stworzyła też program odpowiedzialnej adopcji psów i kotów Adopciaki.pl stając się partnerem strategicznym inicjatywy realizowanej przez „Fundację Viva!”. W ramach współpracy Purina wspiera zwierzęta finansowo, głównie w zakresie pokrycia finansowego opieki behawioralnej, weterynaryjnej i żywieniowej, a zapas dobranej przez ekspertów firmy karmy, stanowi główny element wyprawki Adopciaków, którą otrzymują nowi opiekunowie czworonoga.

W ramach zobowiązań Purina promuje ponadto obecność zwierząt w miejscach pracy. Od 21 marca 2016 r. pracownicy Nestlé Purina w Warszawie mogą przychodzić do pracy z psami. Na 2. piętrze, na terenie działu Purina, psy mogą przebywać w przestrzeni biurowej pod kontrolą swojego właściciela, oraz mogą uczestniczyć w spotkaniach w salkach konferencyjnych. W biurze na psich pracowników czekają legowiska, miski, a także przekąski oraz podstawowe akcesoria zoohigieniczne.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.