Makro ma nowy magazyn, w budowie kolejne

Deweloper MLP Group przekazał Makro Cash & Carry nowy magazyn o powierzchni 10,1 tys. mkw., zlokalizowany na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. W budowie są dwa kolejne centra dystrybucyjne dla Makro.

Magazyn w okolicy Pruszkowa powstał, jako jeden z trzech nowych centrów dystrybucji obsługujących klientów Makro z sektora gastronomicznego.

– Łącznie udostępnimy Makro 27,3 tys. mkw. nowej powierzchni – podkreśla Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.

Magazyn w Pruszkowie (10,1 tys. mkw.) jest już gotowy.

Teraz powstają kolejne dwa, każdy o powierzchnie 8,6 tys. mkw. (łącznie 17,2 tys. mkw.). Pierwszy na Górnym Śląsku w okolicy Czeladzi, drugi w pobliżu Wrocławia.

Przekazanie magazynów planowane jest jeszcze w pierwszym półroczu 2017 r.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w gminie Brwinów, 5 km od Pruszkowa. Park zajmuje łącznie 67 ha i docelowo ma obejmować 260 tys. mkw. Obiekt wyposażony jest w rozwiązania technologiczne, w tym system chłodnictwa oparty na technologii C02, zapewniające m.in. niskie zużycie energii oraz wysoki poziom ochrony środowiska naturalnego.

- Najwyższy standard wyposażenia nowoczesnych platform dystrybucyjnych pozwoli nam jeszcze bardziej poprawić jakość usług świadczonych dla sektora HoReCa, w którym już osiągnęliśmy wiodącą pozycję na rynku. Konsekwentnie dążymy do zwiększenia satysfakcji naszych klientów - mówi Eric Poirier, prezes zarządu Makro Cash & Carry Polska, podpisując w 2016 r. umowę z MLP Group na budowę magazynów w Czeladzi i Wrocławiu.

Makro zapowiedziało wówczas uruchomienie tych trzech obiektów w 2017 r.

Makro Cash & Carry zarządza na polskim rynku 30 hurtowniami. Spółka jest częścią niemieckiego koncernu Metro Cash & Carry, który działa w 25 krajach.

Katarzyna Pierzchała 1686 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }