Aldi nie boi się konkurencji

Powstaje druga placówka dyskontowej sieci Aldi w Wałbrzychu. Nowy sklep jest budowany przy ul. Długiej w dzielnicy Piaskowa Góra. To niedaleko otwartego niedawno Pasażu Piaskowa Góra, bardzo blisko Kauflanda i Lidla.

O otwarciu poinformowała "Gazeta Wrocławska".

Aldi funkcjonuje już w Wałbrzychu przy ul. Wysockiego, ma także sklepy w Świebodzicach, Świdnicy, Kamiennej Górze i Dzierżoniowie.

Nie wiadomo jeszcze, czy planuje otwieranie sklepów w Gdańsku i okolicach, bo w polskiej centrali firmy nie ujawniono szczegółów planów inwestycyjnych. Także tych dotyczących dokładnego terminu otwarcia sklepu przy ul. Długiej.

Od 22 lutego 2017 r. drugi sklep sieci Aldi działa również w stolicy. Co ciekawe, jego także wybudowano w odległości zaledwie dwustu metrów od konkurencyjnego Lidla. Aldi powstał tu w dzielnicy Włochy, na rogu alei Krakowskiej i ulicy Bakalarskiej, przecznicę przed (licząc od centrum) działającym od lat Lidlem. Obu konkurentów oddziela od siebie jedynie ratusz dzielnicy. Zarówno Lidl, jak i Aldi to dyskonterzy niemieccy.

Aldi Nord jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie, a w Niemczech zajmuje pierwsze miejsce wśród sklepów dyskontowych. Ma ponad 2400 sklepów w zachodnich, północnych i wschodnich Niemczech. Reprezentowana jest w dziewięciu europejskich krajach i obejmuje około 70 spółek regionalnych. W Polsce sieć Aldi liczy 116 sklepów i cały czas się rozwija. 

 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.