Bać-Pol ma zgodę na przejęcie A&K Hurt-Market

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na na przejęcie A&K Hurt-Market Kazimierz Lodarski i Artur Dubiel przez spółkę Bać-Pol. Firmy prowadzą działalność w zakresie sprzedaży hurtowej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Już przed dokonaniem planowanej koncentracji do sieci Spar dołączyły placówki sprzedaży detalicznej, której właścicielem jest Marcin Lodarski. W lutym 2017 r. było to 6 sklepów zlokalizowanych w Mielcu (woj. podkarpackie) pod szyldem A&K.

Decyzja o konsolidacji z siecią Spar ma przyczynić się do dalszego podniesienia jakości oferty A&K. Istotny był również fakt, że Spar oferuje franczyzobiorcom - obok sprawdzonego modelu biznesowego, niezależność franczyzobiorcy, przy jednoczesnym wsparciu sieci.

A&K Hurt-Market zajmuje się sprzedaż detaliczną w sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Grupa Kapitałowa Bać-Pol również jest dystrybutorem produktów FMCG (choć nie tylko żywności). Silną pozycję ma zwłaszcza w południowo-wschodniej części kraju, jest także operatorem sieci franczyzowych Spar i Słoneczko.

Zdjęcie: Photogenica

Ilona Mrozowska 4596 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.