Zbliża się ogólnopolski strajk pracowników handlu

Do tej pory - według Solidarności - swój udział w proteście zadeklarowały takie organizacje jak: JMP (Biedronka), Tesco, M&M Gądki, Kaufland, Dino, Amazon, Decathlon, Auchan.

Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność zaaprobował już logo ogólnopolskiego protestu pracowników handlu zaplanowanego na wtorek 2 maja. Akcja zyskała przydomek "Pan da...".

Z ulotek, które będą rozdawane w przyszły wtorek klientom sklepów, spogląda sympatyczna panda, stąd nazwa kampanii protestacyjnej. Panda prosi o większe zatrudnienie i wyższe zatrudnienie w handlu.

Do zarządów regionów NSZZ Solidarność trafił dziś list Alfreda Bujary, przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność, który prosi o wsparcie protestu. Polegać on będzie na przesadnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu powierzonych obowiązków przez pracowników i przestrzeganiu obowiązujących w danym sklepie procedur.

Pracownicy sieci, którzy wezmą w nim udział, przykleją też do ubrań specjalne nalepki informujące o akcji. Do tej pory - według Solidarności – swój udział w proteście zadeklarowały takie organizacje jak: JMP (Biedronka), Tesco, M&M Gądki, Kaufland, Dino, Amazon, Decathlon, Auchan.

Do dyspozycji zarządów regionów NSZZ przekazane już zostały ulotki oraz nalepki skierowane do pracowników zachęcające do udziału w proteście oraz oddzielne ulotki do klientów. Trwa właśnie ich kolportaż.

Więcej szczegółów poznamy w czwartek. Na ten dzień bowiem Alfred Bujara zwołał konferencję prasową ws. „Pan da...”.

Poniżej ulotki dla pracowników i klientów sklepów.

Katarzyna Pierzchała 4285 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.