Bricoman otwiera się w Kowalach

To największy obiekt sieci w Polsce i pierwszy sklep-skład francuskiej marki w województwie pomorskim.

21 kwietnia sieć Bricoman otwiera 9. w Polsce sklep-skład budowlano-remontowy.

Nowy obiekt ma powierzchnię 9,5 tys. mkw., co czyni go największym sklepem-składem sieci Bricoman w Polsce. Do dyspozycji klientów jest ponad 230 miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych.

– Otwieramy sklepy-składy pod szyldem Bricoman w największych miastach w Polsce – mówi Arnaud Boule, dyrektor generalny Bricoman Polska. - A aglomeracja trójmiejska to duży i dynamicznie rozwijający się region. Dla mieszkańców Pomorza przygotowaliśmy szeroką ofertę, obejmującą produkty niedostępne w marketach budowlanych oraz liczne usługi dodatkowe, wspierające proces zakupowy – podkreśla Arnaud Boule.

Asortyment produktów budowlanych i wykończeniowych w sklepie-składzie Bricoman jest poszerzony m.in. o sprzęt ogrodniczy i do nawadniania, artykuły z kategorii Inteligentny Dom, ekspozycję z największą kolekcją skrzydeł i drzwi, podłogi LVT, artykuły dla branży HoReCa, a także dla osób niepełnosprawnych. Rozbudowano ofertę odzieży BHP, oświetlenia technicznego i domowego, kostki brukowej, gresów i ogrodzeń oraz baterii łazienkowych. Wśród produktów pojawiły się marki, nieobecne w marketach budowlanych innych sieci, np. Caparol, Tres, Kludi, Fakro, Fibaro, Porta, Siniat, Rigips, Rothenberger, Lavor czy Hager Grupe. Wprowadzono również nowe usługi, dotychczas niedostępne w sieci Bricoman, m.in. cięcie płyt i blatów oraz montaż wybranych produktów.

Ponadto klienci będą mogli korzystać z samoobsługowego systemu „Order & Collect” (Zamów i Odbierz). W ramach tej opcji klient składa zamówienie on-line lub przez telefon, a następnie samodzielnie odbiera przygotowane dla niego produkty. Bricoman, na życzenie klienta, może je dostarczyć pod wskazany adres (łącznie z HDS), z możliwością zapłaty u kierowcy gotówką lub kartą. Dla mieszkańców Trójmiasta będzie dostępne również rozwiązanie „Drive-In”, umożliwiające klientom wjazd na plac materiałów budowlanych i załadowanie tam towarów na samochody oraz dokonanie płatności.

Na terenie sklepu-składu znajdzie się także sala spotkań, gdzie odbywać się będą szkolenia produktowe, a także pokazy i wystawy organizowane przez dostawców Bricoman. Klienci sklepu będą mogli także na miejscu skorzystać z oferty gastronomicznej BricoCafe.

Sieć Bricoman prowadzi także sprzedaż internetową. Za pośrednictwem sklepu internetowego Bricoman.pl dostępnych jest ponad 26 tys. pozycji asortymentowych wraz z informacją o ich dostępności w poszczególnych sklepach-składach. Zamówienia można składać on-line lub telefonicznie.

Bricoman to sieć sklepów-składów budowlano-remontowych należąca do międzynarodowej sieci ADEO do której w Polsce należą także sklepy budowlano-dekoratorskie (DIY) pod szyldem Leroy Merlin. Od 2007 r. Bricoman otworzył w Polsce 9 placówek. Od 2011 r. Bricoman prowadzi też sprzedaż poprzez platformę internetową.

Joanna Hamdan 6195 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }