Centrum dystrybucyjne Makro rusza w Pruszkowie

Sieć hurtowni Makro Cash & Carry rozpoczęła rekrutację na ponad sto nowych stanowisk pracy do nowo powstającego centrum dystrybucji koło Pruszkowa. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. mkw. rozpocznie działalność w drugim kwartale 2017 r.

Pruszkowskie centrum będzie obsługiwać klientów Makro z kanału HoReCa z Warszawy i okolic. To pierwsza tego typu inwestycja Makro w Polsce, kolejne centra dystrybucyjne mają powstać w okolicy Czeladzi oraz w pobliżu Wrocławia. Łączna powierzchnia magazynowa w tych obiektach ma wynieść 27,3 tys. mkw.

- Najwyższy standard wyposażenia nowoczesnych platform dystrybucyjnych pozwoli nam jeszcze bardziej poprawić jakość usług świadczonych dla sektora HoReCa, w którym już osiągnęliśmy wiodącą pozycję na rynku. Konsekwentnie dążymy do zwiększenia satysfakcji naszych klientów - powiedział Eric Poirier, prezes zarządu Makro Cash & Carry Polska, podpisując w 2016 r. umowę z MLP Group na budowę magazynów w Czeladzi i Wrocławiu.  Makro zapowiedziało wówczas uruchomienie tych trzech obiektów w 2017 r.

Pierwszy magazyn usytuowany jest w okolicach Pruszkowa w województwie mazowieckim. Obiekt wyposażony jest w rozwiązania technologiczne, w tym system chłodnictwa oparty na technologii C02, zapewniające m.in. niskie zużycie energii oraz wysoki poziom ochrony środowiska naturalnego. Jego powierzchnia wynosi ponad 10 tys. mkw.

W tym centrum dystrybucyjnym zatrudnienie znajdzie ponad sto osób. Firma rozpoczęła już rekrutację kandydatów na nowe stanowiska pracy. Sieć proponuje swoim przyszłym pracownikom m.in. umowę o pracę bez okresu próbnego oraz wynagrodzenie zasadnicze wraz z premią. Oferuje również benefity dodatkowe, takie jak prywatna opieka medyczna, transport do miejsca pracy, zniżki na zakupy w sieci i dofinansowanie kart sportowo-rekreacyjnych. Ponadto, dla przyszłych pracowników firma zorganizuje także szkolenia wdrażające.

Makro Cash & Carry zarządza na polskim rynku 30 hurtowniami. Spółka jest częścią niemieckiego koncernu Metro Cash & Carry, który działa w 25 krajach.

Katarzyna Pierzchała 1768 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }