Netto ma nowego wiceprezesa

Michael Løve będzie odpowiedzialny za działania 1300 sklepów sieci w Danii, Niemczech, Polsce i Szwecji.

Stanowisko wiceprezesa Netto International Michael Løve ma objąć 1 września 2017 r. Wcześniej był członkiem zarządu w duńskiej siecią Coop, ostatnio pełnił obowiązki dyrektora generalnego w największej brytyjskiej firmie typu dom i ogród B & Q, należącej do Grupy Kingfisher (właściciel m.in. Castoramy).

- Historia Michaela mówi sama za siebie. Dzięki doświadczeniom, które zdobył w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii, nie mam wątpliwości, że jest właściwą osobą, która zrealizuje nasze ambitne cele dotyczące Netto w różnych krajach - stwierdził Per Bank, prezes Grupy Dansk Supermarked, właściciela Netto.

Netto zapowiada skoncentrowanie się w najbliższych latach na odświeżeniu koncepcji sieci w Danii, zwiększeniu tempa ekspansji w Szwecji i Polsce oraz utrzymaniu silnej pozycji w Niemczech. Prezes Grupy podkreśla, że Netto jest liderem detalicznego rynku spożywczego w Danii i równocześnie rozwija się poza jej granicami. W Danii, Szwecji, Niemczech i w Polsce prowadzi 1300 sklepów.

 

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.